Зелен шејк за имунитет

Потребни состојки:
  • 1 банана
  • 1/2 јаболка
  • 1/2 чаша бадемово млеко
  • купче лисја од спанаќ
  • купче лисја од босилек
  • 1 мала лажичка чиа семе
  • 1 мало парче ѓумбир
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки во блендер, ако смесата е премногу густа , додадете малку вода за пиење.

На здравје!

facebook
Twitter
Follow
Scroll to Top