Појадок

Рецепт за карамелизирани круши со лешници

Денес сакаме да споделиме многу едноставен и кул рецепт за појадок. Нежни ароматични круши со цимет, лешници, суво грозје и јаворов сируп се совршено надополнување …

Рецепт за карамелизирани круши со лешници Прочитај повеќе »

Здрав и вкусен појадок со Просо

– 4-6 лажици просо – 3 јајца – 5-6 лажици кисело млеко – малку јогурт – мало парче несолено сирење – малку јогурт – ¼ …

Здрав и вкусен појадок со Просо Прочитај повеќе »

”Чоколаден’’ чиа пудинг

Потребни намирници: 6 урми 500 мл. Млеко по желба (бадемово, кравјо, козјо, овес) 4 големи лажици чиа 4 големи лажици какао во прав ½ мало …

”Чоколаден’’ чиа пудинг Прочитај повеќе »

Здрав и вкусен појадок – ПРОЈА

Потребни намирници: 3 јајца 2 шољи интегрално брашно Пола шоља маслиново масло 2 шољи кисела вода 1 прашок за пециво Сирење Семки од тиква Семки …

Здрав и вкусен појадок – ПРОЈА Прочитај повеќе »

Зелен шејк за имунитет

Потребни состојки: 1 банана 1/2 јаболка 1/2 чаша бадемово млеко купче лисја од спанаќ купче лисја од босилек 1 мала лажичка чиа семе 1 мало …

Зелен шејк за имунитет Прочитај повеќе »

Scroll to Top