Главно јадење

Тортелини со домати и спанаќ

Потребни состојки за 2 порции: 225 гр тортелини 1 лажичка маслиново масло 1 ситно сецкан кромид 4 домати сецкани на ситни парчиња Спанаќ (450 гр) …

Тортелини со домати и спанаќ Прочитај повеќе »

Чинија со наут и зеленчук

Потребни Состојки: 100 гр наут (леблебија) 100 гр Бриселска зелка 3 шампињони 1 авокадо 50 гр спанаќ 50 гр рукола 20 g индиски ореви 3 …

Чинија со наут и зеленчук Прочитај повеќе »

Печен лосос со нудли од тиквички и морков

Потребни состојки: Филети од лосос (2 парчиња по 200 гр.) 1 тиквичка, 1 морков и малку млад спанаќ. Било какви зачини по ваш избор, на …

Печен лосос со нудли од тиквички и морков Прочитај повеќе »

Риба со салса од авокадо и манго

Потребни состојки: какво било филе од риба 200 гр. (по ваш вкус)  1 чаша киноа маслиново масло по вкус сол и бибер по вкус За …

Риба со салса од авокадо и манго Прочитај повеќе »

Scroll to Top