Исхрана

Рецепт за карамелизирани круши со лешници

Денес сакаме да споделиме многу едноставен и кул рецепт за појадок. Нежни ароматични круши со цимет, лешници, суво грозје и јаворов сируп се совршено надополнување …

Рецепт за карамелизирани круши со лешници Прочитај повеќе »

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот

Без оглед на вашата мотивација и цел, било да е тоа грижа за сопственотоздравје, сочувство кон животните или грижа за иднината на планетата, или можеби …

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот Прочитај повеќе »

Хлорофилот и неговата моќ

10 неверојатни предности за пигментот на зелениот зеленчук Зелениот зеленчук во себе содржи специфичен пигмент преку кој ја добива својата боја, но уште побитно е …

Хлорофилот и неговата моќ Прочитај повеќе »

Здрав и вкусен појадок со Просо

– 4-6 лажици просо – 3 јајца – 5-6 лажици кисело млеко – малку јогурт – мало парче несолено сирење – малку јогурт – ¼ …

Здрав и вкусен појадок со Просо Прочитај повеќе »

Два напитоци од куркума кои мора да ги пробате!

Куркумата е најпознат зачин во светот. Го менува вкусот на скоро секое јадење, а многу мала количина од неа е доволна за да направи добро …

Два напитоци од куркума кои мора да ги пробате! Прочитај повеќе »

Scroll to Top