Здравје

Јогата како начин на живот: зошто секој може да ја практикува јогата

Во последниве години, јогата стана составен дел од животот на многу луѓеширум светот.Но, во исто време, малкумина навистина разбираат што есуштината на оваа древна практика. …

Јогата како начин на живот: зошто секој може да ја практикува јогата Прочитај повеќе »

Рецепт за карамелизирани круши со лешници

Денес сакаме да споделиме многу едноставен и кул рецепт за појадок. Нежни ароматични круши со цимет, лешници, суво грозје и јаворов сируп се совршено надополнување …

Рецепт за карамелизирани круши со лешници Прочитај повеќе »

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот

Без оглед на вашата мотивација и цел, било да е тоа грижа за сопственотоздравје, сочувство кон животните или грижа за иднината на планетата, или можеби …

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот Прочитај повеќе »

Како да ја промените негата на кожата и косата со почетокот на летото ?

Сите со нетрпение го очекуваме летото како почеток на нешто ново. Секакодека сакаме да се ослободиме од товарот на „зимските“ килограми не само од телото …

Како да ја промените негата на кожата и косата со почетокот на летото ? Прочитај повеќе »

Хлорофилот и неговата моќ

10 неверојатни предности за пигментот на зелениот зеленчук Зелениот зеленчук во себе содржи специфичен пигмент преку кој ја добива својата боја, но уште побитно е …

Хлорофилот и неговата моќ Прочитај повеќе »

Здрав и вкусен појадок со Просо

– 4-6 лажици просо – 3 јајца – 5-6 лажици кисело млеко – малку јогурт – мало парче несолено сирење – малку јогурт – ¼ …

Здрав и вкусен појадок со Просо Прочитај повеќе »

Универзална крема од билки

Овој рецепт за универзална крема од медитерански билки можете да го користите како ноќна крема, крема за раце, пети, лакт или пак за регенерација на …

Универзална крема од билки Прочитај повеќе »

Домашна купка

Купките со мирис се рецепт за здравје, убавина и опуштање. За да ја направиме иделната купка, можете да одберете различен спектар на производи. На пример, …

Домашна купка Прочитај повеќе »

Scroll to Top