Настасја Здравковска

Јогата како начин на живот: зошто секој може да ја практикува јогата

Во последниве години, јогата стана составен дел од животот на многу луѓеширум светот.Но, во исто време, малкумина навистина разбираат што есуштината на оваа древна практика. …

Јогата како начин на живот: зошто секој може да ја практикува јогата Прочитај повеќе »

Рецепт за карамелизирани круши со лешници

Денес сакаме да споделиме многу едноставен и кул рецепт за појадок. Нежни ароматични круши со цимет, лешници, суво грозје и јаворов сируп се совршено надополнување …

Рецепт за карамелизирани круши со лешници Прочитај повеќе »

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот

Без оглед на вашата мотивација и цел, било да е тоа грижа за сопственотоздравје, сочувство кон животните или грижа за иднината на планетата, или можеби …

12 лајф-хакови за да се префрлите на „зелен“ начин на живот Прочитај повеќе »

Како да ја промените негата на кожата и косата со почетокот на летото ?

Сите со нетрпение го очекуваме летото како почеток на нешто ново. Секакодека сакаме да се ослободиме од товарот на „зимските“ килограми не само од телото …

Како да ја промените негата на кожата и косата со почетокот на летото ? Прочитај повеќе »

Scroll to Top