avocado

Чинија со наут и зеленчук

Потребни Состојки: 100 гр наут (леблебија) 100 гр Бриселска зелка 3 шампињони 1 авокадо 50 гр спанаќ 50 гр рукола 20 g индиски ореви 3 …

Чинија со наут и зеленчук Прочитај повеќе »

Риба со салса од авокадо и манго

Потребни состојки: какво било филе од риба 200 гр. (по ваш вкус)  1 чаша киноа маслиново масло по вкус сол и бибер по вкус За …

Риба со салса од авокадо и манго Прочитај повеќе »

Scroll to Top