Највкусниот леб од банана

Потребни состојки: 250 гр брашно од цело зрно 1 лажиче сода 1/4 лажиче сол 1/2 лажиче цимет 115 гр несолен путер 150 гр кафеав шеќер …

Највкусниот леб од банана Прочитај повеќе »