spinach

Чинија со наут и зеленчук

Потребни Состојки: 100 гр наут (леблебија) 100 гр Бриселска зелка 3 шампињони 1 авокадо 50 гр спанаќ 50 гр рукола 20 g индиски ореви 3 …

Чинија со наут и зеленчук Прочитај повеќе »

Печен лосос со нудли од тиквички и морков

Потребни состојки: Филети од лосос (2 парчиња по 200 гр.) 1 тиквичка, 1 морков и малку млад спанаќ. Било какви зачини по ваш избор, на …

Печен лосос со нудли од тиквички и морков Прочитај повеќе »

Scroll to Top