Печен лосос со нудли од тиквички и морков

Потребни состојки: Филети од лосос (2 парчиња по 200 гр.) 1 тиквичка, 1 морков и малку млад спанаќ. Било какви зачини по ваш избор, на …

Печен лосос со нудли од тиквички и морков Прочитај повеќе »