Здрав и вкусен појадок – ПРОЈА

Потребни намирници:

  • 3 јајца
  • 2 шољи интегрално брашно
  • Пола шоља маслиново масло
  • 2 шољи кисела вода
  • 1 прашок за пециво
  • Сирење
  • Семки од тиква
  • Семки од сончоглед
  • Сол по желба

Измешајте ја смесата и во загреана рерна на 200 степени печете 25 минути.

На здравје!

facebook
Twitter
Follow

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Scroll to Top