Рецепт за карамелизирани круши со лешници

Денес сакаме да споделиме многу едноставен и кул рецепт за појадок.

Нежни ароматични круши со цимет, лешници, суво грозје и јаворов сируп се совршено надополнување на вашиот појадок или лесен десерт. Рецептот е исклучително едноставен, но толку пријатен. Запомнете дека секогаш можете да користите јаболка или праски наместо круши, а исто така можете да ги изберете вашите омилени јаткасти плодови.

Состојки:

1 круша

10 гр суво грозје

20 гр лешници

1 лажиче јаворов сируп

цимет по вкус

Рецепт:

Крушата избоцкајте ја неколку пати со вилушка и пресечете ја на половина. Извадете го внатрешниот дел на крушата и ставете госувото грозје и сечканите лешници. Посипете со цимет и јаворов сируп. Ставете ги да се печат.Се печат во рерна на 175°C, 30-35 минути. Се јадат топли.

facebook
Twitter
Follow

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Scroll to Top