Ливадски мед со јаболко и цимет (220гр.)

403,00 ден

SKU: 08501 Категорија: Ознаки: , , ,

MK Состав: Природен центрифугиран цветен мед, јаболко  (10%), органски цимет во прав (2%). Употреба: Како природен десерт, како прелив за палачинки и десерти, како засладувач

Напомена: Природниот мед може да кристализира. Доколку теглата со кристализиран мед се стави во сад со топла вода, медот ќе стане повторно течен. Да се чува на ладно место (под 25⁰С).

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top