Органска брусница (100гр.)

331,00 ден

SKU: 00222 Категорија: Ознаки: , , ,

остав: органска брусница, органски јаболков сок, 1% органско сончогледово масло. Земја на потекло: Канада. Употреба: Се додава во мусли, шејкови, колачи, или директно се конзумира.

Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 332 Kcal/1409 KJ, јагленихидрати 71 – 87г, од кои шеќери 61 – 77 г, масти 0 – 1,75 г, од кои заситени 0 – 2,1 г, протеини 0 – 3 г, сол 0,075 г, влакна 3 – 2 г.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top