Органска гуарана во прав (50гр.)

439,00 ден

SKU: 05647 Категорија: Ознаки: , , ,

Состав: 100% органско семе од гуарана во прав.

Не содржи ГМО. Да се чува на суво и ладно место. Начин на употреба: Гуараната се користи како здрава алтернатива на кафе и енергизирачки напитоци. Препорачана дневна доза е 2-5 гр. гуарана. Се додава во сок, јогурт, шејк или вода. За да добиете чај од гуарана, додадете 2 гр. гуарана во прав во шоља со зовриена вода и промешајте. Освен кофеин, гуараната содржи теофилин и теобромин, и не се препорачува на заболени од срцеви болести, крвен притисок, деца, доилки и бремени жени.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top