Органска зелена банана во прав (150гр.)

222,00 ден

SKU: 08969 Категорија: Ознаки: , , ,

остав: 100% органска зелена банана во прав. Потекло на суровината: Шри Ланка.

Начин на употреба: Органската зелена банана во прав е идеален додаток за блендирани овошни и зеленчукови напитоци и протеински шејкови. Едноставно додадете 1-2 големи лажици и добро промешајте или изблендирајте го напитокот. Може да се додаде и во печени десерти, леб, палачинки и слично, со замена на дел од брашното со зелена банана во прав. Не содржи ГМО.

Нутритивна вредност на 100гр. : Енергија 346 kcal/1447 КЈ, масти 1.8гр, од кои заситени 0гр, јаглехидрати 88гр, од кои шеќери 47гр, влакна 20гр, протеини 3.9гр, сол 0гр.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top