Органска спирулина во таблети (200пар.)

372,00 ден

SKU: 06101 Категорија: Ознаки: ,

Состав: 100% органска спирулина во таблети.

Нутритивни просечни вредности на 100гр: енергија 381kcal/1607KJ, масти 8гр, од кои заситени 1гр, јагленихидрати 12 гр, од кои шеќери се 3гр, протеини 61гр, влакна 6гр, сол 0гр. Не содржи ГМО. Да се чува на ладно и суво место. Начин на употреба: 2-3 таблети се земаат 2-3пати на ден со вода, за време на оброк или после оброк. Спирулината која се користи за овие таблети е култивирана во строго контролирани услови, во филтрирана вода. Едно шишенце содржи 200 x 400mg таблети, односно 80гр нето.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top