Органска црвена мака во прав (100гр.)

624,00 ден

SKU: 05777 Категорија: Ознаки: , , , ,

Состав: 100% Органска црвена мака во прав, сурова. Латинско име: Lepidium meyenii. Потекло на суровината: Перу. Мака е корен сличен на репка која расне на високите Анди, и која локалното население ја користи како храна илјадници години. Црвената мака има црвена лушпа но белузлав  внатрешен дел, па правот кој се добива со нејзино сушење и мелење е кремаст со блага розе нијанса. Начин на употреба: 1-3 мали лажички на ден, се раствора во вода или друг напиток по желба, може да се додаде во смуди или разни сурови десерти.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top