Органска црна мака во прав (100гр.)

624,00 ден

SKU: 05784 Категорија: Ознаки: , , , ,

Состав: 100% органска црна мака во прав, сурова. Латинско име: Lepidium meyenii. Потекло на суровината: Перу. Мака е корен сличен на репка која расне на високите Анди, и која локалното население ја користи како храна илјадници години. Црната мака има црна лушпа но белузлав внатрешен дел, па правот кој се добива со нејзино сушење и мелење има жолтеникава боја. Начин на употреба: 1-3 мали лажички на ден, се раствора во вода или друг напиток по желба, може да се додаде во смуди или разни сурови десерти.

Не содржи ГМО. Нутритивна вредност на 100г: Енергија 357 kcal/1467 KJ, јагленихидрати 61 г, од кои шеќери 25 г, масти 2,5 г, од кои заситени 1,8 г, протеини 11 г, натриум 0,098 г, влакна 5 г.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top