Органски ајвар (330г.)

209,00 ден

SKU: 06323 Категорија: Ознаки: ,

Произведува Аронија здрава храна ДООЕЛ

Состав: органска ајварска пиперка-капија, органски црн домат, органско сончогледово рафинирано масло, хималајска сол, органски кафен шеќер. Земја на потекло: Македонија.

Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард.  Најдобро до/ЛОТ – отпечатено на амбалажата. Да се чува на суво и темно место. По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 7 дена. Нутритивна просечна вредност на 100 g: Енергија 105 Kcal/710 KJ, јагленихидрати 12 g, од кои шеќери 3 g, масти 8 g, од кои заситени 1 g, протеини 3 g, сол 0,8 g, влакна 3 g.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top