Органски безглутенски прашок за пециво со сода бикарбона (150гр.)

297,00 ден

Состав: Органски пченкарен скроб, крем од тартар (монокалиумтартат) (24,7%), сода бикарбона (натриумбикарбонат). Содржи крем од тартар, кој се добива на природен начин при производство на вино. Кремот од тартар овозможува тестото да има сунѓереста структура. Земја на потекло: Германија

SKU: 02400 Категории: ,

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top