Органски индиски тегавец во прав (100гр.)

252,00 ден

SKU: 05722 Категорија: Ознаки: , , , ,

Состав: 100% органски индиски тегавец во прав.  Потекло на суровината: Индија. Начин на употреба: 1 мала лажичка (околу 5 г), се раствора 1 полначаша со вода или друг напиток по желба и се пие најдобро пред  јадење. Се зема 1-3 пати на ден.

Да се чува на суво и ладно место, во добро затворено пакување. Не содржи ГМО. Нутритивна вредност на 100г: Енергија 556kcal/2324KJ, јагленихидрати 8,1 г, од кои шеќери 0г, масти 1,5г, од кои заситени 0,8 г, протеини 10 г, натриум 0г, влакна 8,6 г.

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top