Органски кечап (280гр.)

101,00 ден

SKU: 06347 Категорија: Ознаки: , , , ,

Производител: Аронија здрава храна доо Скопје

Состав: органски домати, органски кафеав шеќер, хималајска сол, органски вински оцет, згуснувач: ксантан. Потекло: Македонија.

Сертифициран органски производ од Балкан Биосерт Скопје, Македонија, според македонските закони за органско производство и IACB стандард. Најдобро до/ЛОТ-отпечатено на пакувањето. Да се чува на ладно и темно место. По отворање да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 12 дена.  Нутритивна просечна вредност на 100 g: енергетска вредност 28 Kcal / 117 KJ, јаглехидрати 3,5 g, од кои шеќери 0,5 g, масти 0 g, од кои се заситени 0 g, протеин 1 g, сол 0,1 g, влакна 1 g.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top