Органски сиров какао путер (160гр.)

410,00 ден

SKU: 00260 Категорија: Ознаки: , , , ,

Какао путер суров, органски, необработен од Криоло сорта. Потекло: Перу.

Не содржи ГМО. 100гр во просек содржат: енергија 884kcal, протеини 0гр, јагленхидрати 0гр, масти 100гр. Начин на употреба: Какао путерот може да се користи како замена за масло (путер) при подготовка на десерти, сладолед или чоколадни сосеви. Со мешање на благо растопен какао путер, какао во прав и агаве сируп добивате сурово чоколадо. Може да се користи и во козметички  цели, како путер за тело. Да се чува на суво и ладно место, добро затворено.

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top