Органски хумус (180гр.)

109,00 ден

SKU: 06606 Категорија: Ознаки: ,

Произведува Аронија здрава храна ДООЕЛ

Состав: наут, сончогледово масло, таан, хималајска сол, калиум сорбат (1%). Земја на потекло: Македонија. Употреба: Хумусот е растителен производ кој има разновидна примена. Освен како намаз, може да се користи како прилог за зеленчукови јадења или прилог кон варени житарки.

Да се чува во ладилник на температура до 5 ⁰ С и да се искористи во рок од 3 дена по отворањето. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 166 kcal/695 KJ, јагленихидрати 14 г, од кои шеќери 0 г, масти 10 г, од кои заситени 3 г, протеини 8 г, сол 1 г, влакна 6 г.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top