Органски цејлонски цимет во прав (50гр.)

186,00 ден

Состав: 100% oргански цејлонски цимет во прав.

Употреба: Цејлонскиот цимет во прав се употребува при подготовка на десерти, зачинети зеленчукови јадења илиориз, за чај или топли напитоци.  Додадете ½ кафено лажичепри варењето на оризот или на зеленчукот, и ќе добиете прекрасна арома која добро се комбинира со многу вкусови.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top