Органски 100% сок од боровинки (250мл.)

338,00 ден

Производител: Аронија здрава храна доо Скопје

Состав: Органска шумска боровинка, регулатор на киселост: аскорбинска киселина (витамин Ц), лимонска киселина. Употреба: 30-50 мл на ден. Потекло: Македонија. Произведува: Аронија здрава храна ДООЕЛ, Бул. Кочо Рацин 14 Скопје, тел.043 235 959. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК закон за ОЗ и IACB стандард. Да се чува на ладно место. По отворањето да се чува во ладилник и да се искористи во рок од 10 дена.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top