Органско какао во зрна (100гр.)

245,00 ден

SKU: 02332 Категорија: Ознаки: , , , ,

Состав: 100% органски сирови какао зрна. Земја на потекло: Перу. Употреба: 10 – 20г сирови какао зрна на ден се грицкаат или ситно се дробат и се додаваат во мусли, колачи и сл

Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 756,22 Kcal/3153,30 KJ, јагленихидрати 22,15  г, од кои шеќери 1 г, масти 56,40 г, од кои заситени 26,31 г, протеини 13,87 г, сол 0,21 г, влакна 56,77 г. Безглутенски производ.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top