Органско суво грозје (200гр.)

131,00 ден

SKU: 00352 Категорија: Ознаки: , ,

Состав: 100% органско суво грозје. Земја на потекло: Турција. Употреба: Се употребува како суво овошје, се конзумира директно или се додава во колачи, мусли и сл.

Не содржи ГМО. Нутритивна просечна вредност на 100г: Енергија 340 Kcal/1420 KJ, јагленихидрати 79г, од кои шеќери 59 г, масти 0,4 г, од кои заситени 0,1 г, протеини 3 г, сол 0,0,3г, влакна 4 г.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top