Органскo ладно цедено масло од јојоба (50мл.)

347,00 ден

SKU: 05463 Категорија: Ознаки: , , ,

Состав: 100% органско ладно цедено масло од јојоба. Потекло: Германија.

Не содржи ГМО. Начин на употреба: За козметички цели,се користи како масло за тело или коса, самостојно, или во комбинација со други масла. Како природно козметичко средство може да се користи и како додаток за збогатување на составот на други козметички производи.Да се чува на ладно (под 25⁰C) и суво (под 60% влажност) место, во добро затворено пакување. Сертифициран органски производ. Сертифицирано од Балкан Биосерт Скопје, според МК занон за ОЗ и IACB стандард.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

Scroll to Top